خودرو سنگین

کشنده ولوو FH نسل سه  

در سال 2008 ولوو یک نسخه جدید ازFH  را با تاکید بر راحتی و آسایش راننده معرفی کرد. از جمله ویژگی آن می توان به برف پاک کن های تحت تاثیر سنسور باران، چراغ های روشنایی هوشمند،سیستم صوتی قدرتمند، امکانات مضاعف در صندلی شاگرد و آفتابگیر بزرگ اشاره کرد.
ترکیب همه چراغ ها و برجسته بودن آن بارزترین تغییر قابل مشاهده در این نسخه است که به همین واسطه میتوان آنرا از ولوو نسل دوم تشخیص داد.

مشخصات ظاهری ولوو fh نسل سه

ولوو نسل سه شباهت ظاهری بسیاری زیادی با نسل دوم آن دارد ولی در نسل جدید همه چراغ های جلو  با هم ترکیب شده اند و فریم آن نیز تیز تر طراحی شده است که همین مطلب موجب زیبایی نمای جلو کابین شده است. جلو پنجره تغییری نکرده و همانند سابق است.

این نسل از ولوو FH با سه کابین به مشتریان ارائه می شود:

 • کابین Sleeper (مناسب اقامت شبانه یک نفر) با ارتفاع داخلی 171  سانتی متر
 • کابین Globetrotter با ارتفاع داخلی 203 سانتی متر و مناسب اقامت دو نفر  و دارای محفظه های بزرگ جهت نگهدرای وسایل
 • کابین Globetrotter XL با ارتفاع داخلی 223 سانتی متر و با محفظه های بزرگ نگهداری وسایل و اقامت راحت دو برای سرنشین می باشد.
  ولوو اف اچ 500
ولوو FH 480
  ولوو fh 500
داشبورد ولوو نسل سه 

  مشخصات فنی ولوو اف اچ نسل سه

  پیشرانه این نسل از ولوو، موتورهای D13B یا D12D  شش سیلندر با حجم 12 و 13 لیتری خطی هستند که  پیشرانه 12 لیتری آن قادر است بازه قدرت 420 الی 480 السب بخار را فراهم کند و پیشرانه 13 لیتری آن نیز میتواند 440 الی 520 اسب بخار را ارائه دهند.

  همچنین یک پیشرانه 16 لیتری جهت کاربری های سنگین تدارک دیده شده است. چهارمین نسل این پیشرانه غول پیکر با کد D16E نام گذاری شده است و توان تولید 580، 640، 700 و 750 اسب بخار را دارد.

  انتقال قدرت در این نسل، توسط دو گیربکس صورت میگیرد.گیربکس اتوماتیک آلیسون 12 سرعته I-Shift  و  16 سرعته دستی ZF  که هر دو گیربکس مجهز به ترمز ریتارد (اتوماتیک و دستی) هستند.

  ولوو fh 750
  ولوو اف اچ 460
  ولوو کمپرسی نسل سه
  داشبورد اف اچ 750

   امکانات ایمنی در ولوو FH

   ولوو همچنین به عنوان بخشی از تعهد خود به ایمنی جاده ها و کامیون، تعدادی از ویژگی های ایمنی را در کامیون های خود بکاربرده است از جمله؛

   • سیستم کروز کنترل با سیستم رادار پیشرفته، سیستم هشدار راننده (DAS)
   • سیستم (LKS) هشدار به راننده در هنگام انحراف از جاده
   • و سیستم (LCS) هشدار راننده در هنگام قرار گیری وسیله نقلیه در نقطه کور یا در هنگام تلاش برای تغییر خط مسیر

   همچنین سری کامیون های FH دارای سیستم FUPS است.( سیستم محافظت در برابر تصادف با وسایل نقیله کوچک تر را شامل می شود) و با ترمز های شدید و اضطراری این عمل صورت می گیرد.

   ولوو نسل سه تانکر
   ولوو fh 750 سبز
   ولوو اف اچ 750 کمرشکن
   ولوو نسل سه آبی

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    همچنین ببینید
    بستن
    دکمه بازگشت به بالا